pierścionek P30 - inneobraczki.pl
Pierścionek z imponującym moissanitem
P30
kolekcja: pierścionki

Pierścionek z żółtego złota
z koniakowym moissanitem
o średnicy 6,95 mm (1,11 ct)
faktura poler

ok. 2380 zł

sprawdź gdzie zamówisz
zamów online
45 54
Moissanity - nie ma się czego bać ;)

Moissanity to syntetyki ale bardzo podobne do diamentów, nawet dla fachowców
dość trudne do rozróżnienia. Jest ciut bardziej miękki od diamentu (9,5 w skali Mosh`sa) ale współczynnik załamania światła i dyspersja większa różnią się w sposób zasadniczy.
Naturalny moissanit został odkryty pod koniec XIX wieku przez francuskiego noblistę dr. H. Moissana. Przez następne stulecie nie był brany pod uwagę jako surowiec do produkcji biżuterii, głównie z powodu znikomej zawartości tego minerału w przyrodzie. Wprowadzenie nowoczesnej technologii otrzymywania czystego, krystalicznego SiC (moissanitu) otworzyło drogę temu materiałowi do przemysłu jubilerskiego. Naturalny moissanit jest minerałem bardzo rzadkim, a cała dostępna na rynku produkcja oparta jest na syntetycznym moissanicie. Mało kogo stać na brylant np 1 ct = to koszt rzędu 14 - 17 tys złotych. Moissanit ze zdjęcia to kamień fi 6,95 mm 1,11 ct, cognac/vvs1. Także różnica w cenie jest widoczna od razu.
Kamienie mają certyfikaty – opisy. Pierścionek możemy wykonać w dowolnym stylu.
Oczywiście wewnątrz możemy wygrawerować dowolne teksty, grafiki. Wszystkie oryginalne wyroby Andrzeja Bielaka są oznaczone logo. Cena dotyczy pierścionka ze złota próby 585.

Szanowni Państwo, informujemy, że w związku z dynamicznie zmieniającymi się cenami złota i palladu na giełdzie zachęcamy do rozliczania się złotem złomowym, jak również do korzystania z alternatywnych materiałów: kobaltu, damastu, tantalu, tytanu, carbonu. Zapraszamy do kontaktu celem poznania aktualnych cen za złote i palladowe obrączki. Andrzej Bielak