Żebro Adama

Żebro Adama to autorski pomysł Andrzeja Bielaka. Obrączki są wycinane z jednego wlewka złota lub palladu. Rozcięcie powstałe pomiędzy nimi jest wyjątkowe i sprawia, że na mniejszej obrączce powstaje ciekawa faktura, tzw "po piłce". Większa obrączka może mieć dowolną fakturę lub powtórzoną tą z mniejszej. Aby ten pomysł się udał, różnica między rozmiarami musi wynieść od 8 do 10.

scroll
  Obrączki ślubne F1

obrączki F1

5020 zł

Obrączki z żółtego złota.

  Obrączki ślubne F2

obrączki F2

6010 zł

Obrączki z różowego złota.

  Obrączki ślubne F3

obrączki F3

6200 zł

Obrączki z białego złota.

Obrączki Żebro Adama – by z jednej obrączki powstały dwie

Autorskie obrączki Żebro Adama zostały opracowane przez mistrza złotnictwa Andrzeja Bielaka na wzór stworzenia Ewy z żebra Adama. Z jednej grubszej obrączki powstają dwie, które są do siebie idealnie dopasowane, dzięki czemu po ponownym złożeniu tworzą całość. To unikatowa propozycja dla każdej pary, która poszukuje nowoczesnej i niebanalnej biżuterii ślubnej!

Do produkcji obrączek ślubnych z kolekcji Żebro Adama wykorzystuje się jedną wlewkę, czyli jeden element z metalu szlachetnego – najczęściej złota lub palladu. Następnie formuje się z niej obrączkę, w której wycina się mniejszą. Wycięcie jest unikatowe, dlatego na mniejszej obrączce powstaje efektowna faktura, która pasuje do wewnętrznej strony większej obrączki. Dzięki temu mniejszą obrączkę można włożyć w większą. Żeby można było wykonać dwie obrączki Żebro Adama, różnica pomiędzy rozmiarem mniejszej a większej musi wynieść od 8 do 11.

Kolekcja obrączek ślubnych Żebro Adama obejmuje biżuterię powstającą z różnych kruszców. Znajdują się w niej tradycyjne złoto żółte, nowoczesne białe złoto nierodowane o słomkowym kolorze, a także ciepłe w odcieniu złoto różowe. Takie obrączki możemy wykonać jeszcze z palladu. Obrączki mogą być również grawerowane – umieścimy na nich napisy i grafiki wedle Państwa życzenia, aby stały się wspaniałą pamiątką po dniu zaślubin.

Jeśli są Państwo zainteresowani zamówieniem autorskich obrączek ślubnych Żebro Adama tworzonych przez naszego mistrza złotnictwa, zachęcamy do złożenia zamówienia w Internecie lub ich zakupu u jednego z naszych przedstawicieli!