FAQ

Poniżej odpowiadamy na najczęściej przez Państwa zadawane pytania. W razie jakichkolwiek pytań, na które nie znaleźli Państwo odpowiedzi – proszę śmiało się z nami kontaktować.

scroll

Czas realizacji zamówienia w sezonie obrączkowym (IV-VIII) wynosi ok. 6 tygodni, poza sezonem ok. 3-4 tygodnie, obrączki dobrze jest zamawiać ok. 2,5 – 3 miesiące przed ślubem.

Jakiś czas temu mieliśmy stałe godziny przyjmowania Klientów, pandemia nauczyła nas, że wyłącznie indywidualny termin spotkania ma sens, po prostu zapewnia naszym Klientom 100% komfort zapoznania się z naszą ofertą bez presji czasu i kolejnych Klientów czekających na swoją kolejkę. Zapraszamy do umawiania spotkań telefonicznie.

Tak, jak najbardziej, w tej chwili cenę obrączek determinuje głównie cena zużytego na ich wykonanie złota, jest obecnie drogim kruszcem. Jeżeli przyniesiecie Państwo nie używane przez Was złote przedmioty, cena obrączek istotnie spadnie, naszą ideą nie jest zarabianie na skupie złota jak w kantorach, zawsze płacimy cenę za jaką kupujemy czyste złoto pomniejszą o niewielki koszty rafinacji złomu.

Jak najbardziej przetapiamy złoto od klientów. Poddajemy je rafinacji - czyli oczyszczamy je, i z tak uzyskanego czystego złota tworzymy stop na potrzeby Państwa zamówienia. Jest to o tyle dobre rozwiązanie, że po pierwsze macie Państwo wpływ na wybór koloru (dla przykładu: ze złota żółtego które Państwa nam dacie możemy uzyskać każdy inny kolor: biały czy różowy lub oczywiście żółty), a po drugie mamy pewność i gwarancję, że obrączki są pełnowartościowe i nie mają w sobie jakiś zanieczyszczeń, ale fizycznie za bazę posłużyło złoto od Państwa. Zatem można u nas zamówić obrączki ze złota, do tworzenia których wykorzystamy np. Państwa pamiątkowe obrączki po dziadkach.

Niestety, ale nie podejmujemy się takiej usługi. Pracujemy wyłącznie z biżuterią naszego autorstwa. Nie naprawiamy, powiększamy czy zmniejszamy wyrobów innych artystów lub firm.

Oczywiście. Po to się spotykamy, żebyśmy mogli Państwu pomóc, często para przychodzi dopiero z zalążkiem pomysłu na obrączki, a podczas spotkania u przedstawiciela - trwa ono zwykle ok. godziny - wszystko staje się jasne i łatwiej podjąć decyzję. Na miejscu mamy dużo przykładowych obrączek, wzorce faktur, szerokości, metali itd. To wszystko pomaga w wyborze wymarzonych obrączek.

Oczywiście. Zmniejszamy i zwiększamy wszystkie nasze realizacje bez względu na to z czego są zrobione i co mają wygrawerowane i ile kamieni mają.

Dostępne są trzy kolory złota: żółte, różowe i białe - niklowe i palladowe
mamy też: pallad, platynę, tytan, mokume gane, kobalt, stal damasceńską, carbon i tantal, trudno będzie (a wręcz to niemożliwe) znaleźć w świecie pracownię mającą taką ofertę materiałów, z których wykonuje obrączki.

Cena obrączek w dniu podpisania umowy obowiązuje do dnia wydania gotowych obrączek bez względu na zawirowania i ceny na rynku surowców na giełdzie. Może ona ulec zmianie, jeśli np. podczas przymiarki zdecydują się Państwo na dodanie kilku brylantów. Wtedy oczywiście wzrośnie.

Przymiarka to spotkanie w mniej więcej połowie trwania zamówienia.

Do wybranego przedstawiciela (albo do Państwa domu) przyjeżdżają z pracowni już Państwa obrączki, ale jeszcze niewykończone. Podczas takiego spotkania (zwykle trwa ok. 20 minut) upewniacie się Państwo co do wybranych rozmiarów. Ustalacie treść/grafikę do grawerów, składacie odciski palców, jeśli zamówiliście obrączki z kolekcji "dotyk". To bardzo ważne spotkanie, bo podczas niego można zadecydować o zmianie rozmiaru obrączek. Dzięki temu w dniu ślubu będą one perfekcyjnie dopasowane.

Aby tak się stało muszą być spełnione dwa warunki, po pierwsze musimy pracować w takiej technologii, żeby udało się wykonać Państwa obrączki (nie pracujemy metodą wosku traconego, wszystkie obrączki robimy ręcznie). A po drugie nie może to być czyjś autorski projekt, nie kopiujemy cudzych wzorów.

Podczas podpisania umowy pobieramy od Państwa ok 30% wartości zamówienia. Może być to płatne gotówką, przelewem, złotem, a w Krakowie i Warszawie kartą.

Reszta należności jest regulowana podczas odbioru gotowych obrączek. Złoto złomowe do rozliczenia można donieść na każdym etapie trwania zamówienia. Nie prowadzimy sprzedaży obrączek na raty.

W zasadzie wszystko :) Grawerujemy laserem, który bardzo precyzyjnie przenosi Państwa pomysł na obrączki. Grawerujemy też ręcznie, np. odciski palców czy ornamenty. Wszystkie kwestie związane ze sposobem grawerowania ustalamy z Państwem indywidualnie.

Absolutnie nie! Obrączki są w 100% spersonalizowane, każdy może mieć taką obrączkę, jaką sobie wymarzył.

Niestety, ale nie. Według art. 38 ustawy o prawach konsumenta nie przysługuje konsumentowi prawo do odstąpienia od umowy kiedy to przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb. Czyli obrączki wykonywane na indywidualne zamówienie nie podlegają zwrotom ani wymianie.

Możemy w takiej sytuacji postąpić następująco:

• jeżeli zamówienie zostało przyjęte (podpisana przez Państwa umowa) oddajemy zaliczkę po potrąceniu 250 zł kosztów
ogólnych.

• jeżeli zamówienie jest gotowe do miary – oddajemy zaliczkę, po potrąceniu 1000 zł i jeśli był przekazany złoty złom, to zwracamy go w postaci feinu, ale obrączki zostają u nas.

• jeżeli obrączki lub pierścionki są gotowe do miary oraz wykonano dalsze prace nad obrączkami lub pierścionkami (np. są skończone) – 1000 zł powiększone o wartość prac, wycenioną indywidualnie w zależności od nakładu pracy i stopnia skomplikowania oraz zaawansowania prac.
Ale nikomu nie życzymy takiej sytuacji.

Nie można. Nie wykonujemy obrączek z metalu z domieszką złota.
Obrączki robimy ze złota próby 585 lub wyższej.

Złote obrączki są bezpieczne dla zdrowia i skóry człowieka, ale czasem zdarzają się przypadki alergii. Nie mamy na to wpływu. Ale naturalnie nie pozostawimy Państwa samym sobie z tym problemem. Poszukamy przyczyny (czasem obrączka jest po prostu za ciasna i odparza palec), znajdziemy rozwiązanie. Człowiek może się uczulić na wszystko, zatem też na każdy metal czy materiał, z którego powstają u nas obrączki.

Oczywiście, że tak. Kamienie szlachetne kupujemy wyłącznie od sprawdzonych dostawców, którzy zaopatrują się w nie w Antwerpii. Każdy brylant posiada certyfikat.

Oczywiście, że tak. Na wszystkie nasze wyroby dajemy Państwu wieczystą gwarancję. Z każdym problemem, reklamacją prosimy się do nas zgłaszać. Na pewno znajdziemy rozwiązanie i naprawimy uszkodzoną biżuterię.

Nie, obrączki w naszej pracowni robimy techniką bezszwową. To daje gwarancję, że nigdzie w ciągłości obrączki nie będzie słabego punktu, a zmiana rozmiaru będzie jak najbardziej możliwa w przyszłości.