Ślub na Dominikanie

scroll
ślub na dominikanie

Organizacja ślubu na Dominikanie to marzenie wielu par pragnących wymienić przysięgi w egzotycznej scenerii. Ta karaibska wyspa oferuje nie tylko niezwykłe plaże i błękitne morze, ale także bogatą kulturę, tradycje i niezliczone możliwości na stworzenie wyjątkowej ceremonii ślubnej. W niniejszym artykule omówimy, jak zorganizować ślub na Dominikanie oraz jakie koszty mogą wiązać się z podróżą z Polski.

Jak zorganizwować ślub na Dominikanie?

  1. Wybór lokalizacji: Pierwszym krokiem jest wybór idealnej lokalizacji na ceremonię ślubną. Dominikana oferuje wiele pięknych miejsc, od luksusowych resortów na plaży po urocze, odosobnione zatoczki.
  2. Skontaktowanie się z agencją ślubną: Wiele hoteli na Dominikanie posiada specjalne pakiety ślubne i współpracuje z agencjami organizującymi ceremonie. Warto skontaktować się z taką agencją, która pomoże w zaplanowaniu każdego detalu, od dekoracji po dokumentację.
  3. Złóż dokumenty: Organizacja ślubu na Dominikanie wymaga spełnienia pewnych formalności, takich jak uzyskanie/posiadanie ważnego paszportu, złożenie odpowiednich dokumentów ślubnych oraz uzyskanie niezbędnych wiz lub pozwolenia na pobyt.
  4. Wybór daty i harmonogramu: Po wyborze lokalizacji i skontaktowaniu się z agencją organizującą ślub, należy ustalić datę ceremonii oraz harmonogram wszystkich działań z nią związanych, takich jak spotkania z fotografem, przymiarki strojów czy próby fryzury. Najlepszy termin na ślub na Dominikanie to miesiące od listopada do kwietnia.
  5. Dodatki i urozmaicenia: W zależności od preferencji, można zdecydować się na dodatkowe atrakcje, takie jak muzyka na żywo, pokazy tańca, czy nawet egzotyczne zwierzęta w roli gości honorowych.

Koszty lotów z Polski na Dominikanę

Koszt lotów z Polski na Dominikanę może być zróżnicowany, w zależności od wielu czynników, takich jak termin podróży, linie lotnicze, klasa podróży oraz dostępność promocji i zniżek. Średnio ceny biletów lotniczych z Polski do Punta Cana, najpopularniejszej cel podróży na Dominikanie, wahają się od 2500 do 4000 złotych za osobę w jedną stronę za parę będzie to więc koszt do 8000 zł. Warto śledzić oferty promocyjne oraz rezerwować bilety z wyprzedzeniem, aby zaoszczędzić na kosztach podróży.

Oczywiście koszty podróży nie są jedynymi, z jakimi należy się liczyć.

Cena ślubu na Dominikanie w ofertach agencji ślubnych

Cena ślubu na Dominikanie zależy od preferowanego rodzaju ceremonii i wybranej agencji. W 2024 roku ceny za parę wynoszą:

  • Ślub symboliczny na Dominikanie na plaży można zrobić w cenie od 13 500 zł
  • Ślub cywilny na Dominikanie na plaży kosztuje od 15 500 zł — przy ceremonii urzędnik (Sędzia Pokoju) wygłasza przemówienie, Nowożeńcy podpisują dokumenty zawarcia ślubu. Następnie zostaje wzniesiony toast winem musującym. Na zakończenie taniec na plaży przy wybranej muzyce oraz ciąg dalszy sesji zdjęciowej i początek 7-dniowego pobytu wliczonego w cenę.
  • Ślub konkordatowy na Dominikanie od 17 500 zł — w ofercie ślubu konkordatowego na Dominikanie uroczystość odbywa się w kościele Bavaro z ceremonią na prywatnej plaży i 7-dniowym pobytem. Na miejscu pod wcześniej przygotowanym i udekorowanym czeka na Państwa przystrojony stolik oraz Mistrz Ceremonii, który przeprowadzi Państwa przez karaibskie obrzędy ślubne.

Podsumowanie

Ślub na Dominikanie to niezapomniana przygoda, która może stać się rzeczywistością dzięki starannemu planowaniu i organizacji. Wybór lokalizacji, skontaktowanie się z agencją ślubną, złożenie dokumentów oraz harmonogram działań to kluczowe kroki w procesie organizacji ceremonii. Koszty lotów z Polski na Dominikanę mogą się różnić, ale śledzenie promocji i wcześniejsza rezerwacja mogą pomóc zminimalizować koszty podróży. Bez względu na wszystko, ślub na Dominikanie to gwarancja niezapomnianych wspomnień w rajskim otoczeniu.

Nasza strona używa cookies.