Podziękowania dla rodziców ślub – informacje i pomysły!

scroll
podziękowania dla rodziców ślub informacje pomysły na prezent

Ślub to wyjątkowy czas również dla rodziców Państwa Młodych, którym w dniu tym często składamy podziękowania. To czas, kiedy rodzice świadkują, chwilom, gdy ich dzieci wchodzą w nowy etap życia. Podziękowanie dla rodziców ślub potrafią dopełnić, a także nadać mu wyjątkowego rodzinnego charakteru. Są także pięknym gestem, w którym możemy wyrazić wdzięczności za wsparcie i miłość, które otrzymaliśmy od nich przez lata. Oto kilka informacji i pomysłów na wyjątkowe podziękowanie dla rodziców w dniu ślubu.

Jak można wyrazić podziękowania rodzicom podczas ceremonii ślubnej

 • Osobiście napisane/przemyślane przemówienie: Przemówienie podczas ceremonii ślubnej to doskonała okazja, aby bezpośrednio wyrazić swoją wdzięczność. Możesz podziękować rodzicom za miłość, wsparcie i wszystkie trudy, jakie dla Ciebie/Was podjęli. Możecie przemyśleć mowę wcześniej i spisać jej słowa lub mówić z serca.
 • Wspomnienie o ważnych chwilach: Przypomnijcie razem zebranym o ważnych chwilach, które spędziliście razem. Możesz podziękować za nauki życiowe, wspólne uśmiechy i trudne chwile, które razem przezwyciężyliście.

WAŻNE: Oczywiście jedna forma nie wyklucza drugiej. 🙂 

Za co dziękujemy rodzicom na ślubie?

Podziękowanie za dar życia

 • Kwiaty i list: Wybierz piękne kwiaty i dołącz do nich list, w którym opiszesz, jak bardzo cenisz ich obecność w twoim życiu. Dodaj osobiste notatki, w których wyrażasz wdzięczność za konkretne rzeczy, które dla ciebie znaczą.
 • Album ze wspomnieniami: Przygotuj album ze wspólnymi zdjęciami i dodaj do niego krótkie notki podziękowań. To będzie doskonały sposób, aby wspólnie przypomnieć sobie o wielu pięknych chwilach.

Podziękowanie za wychowanie i poświęcony czas

 • Słowa wdzięczności za nauki życiowe: Wyraź swoją wdzięczność za wartości, które przekazały ci rodzice. To może być miłość do rodziny, szacunek do drugiego człowieka czy umiejętność pokonywania trudności.
 • Obietnica kontynuacji wartości: Obiecaj, że będziesz kontynuować wartości, które otrzymałeś od rodziców, w swoim własnym małżeństwie i życiu.

Jak najlepiej podziękować rodzicom w czasie wesela?

Są różne szkoły. My natomiast zestawimy kilka pomysłów, które można dowolnie mieszać i modyfikować.

Wspólne chwile podczas wesela

 • Wspólne tańce: Wybierz utwór, który ma dla was ważne znaczenie, i podziękuj rodzicom tańcząc razem. To wbrew pozorom emocjonalny moment, który wspólnie zapamiętacie na zawsze.
 •  Wspólnych oglądanie zdjęć/filmu: W czasie wesela możecie skorzystać z rzutnika i podzielić się chwilami z waszego życia z gości. Rodzicom na pewno zrobi się ciepło na sercu, kiedy wrócą wspomnieniami do waszego dzieciństwa. Pamiętajcie jednak, żeby w miarę możliwości po równo dodać do pokazu slajdów zdjęcia z obu rodzin.
 • Podziękowanie w toastach: Podczas tostów w trakcie przyjęcia weselnego, możesz również włączyć swoje słowa wdzięczności do rodziców. To doskonała chwila, aby cała sala podzieliła się w waszym szacunku i miłości do nich.

Prezent dla rodziców wręczony na ślubie

 • Personalizowane prezenty: Wybierz prezenty, które są spersonalizowane i niosą ze sobą głębokie znaczenie. Może to być grawer z datą ślubu, ręcznie robiona biżuteria lub ramka ze wspólnym zdjęciem. Częstym wyborem Młodych jest kosz prezentowy dla rodziców.
 • Księga podziękowań: Przygotuj piękną księgę, w której goście mogą zostawić słowa dla rodziców. To będzie dla nich wyjątkowy prezent, który będą mogli przeglądać w przyszłości.

WAŻNE: Jeśli zastanawiacie się jaki prezent dla rodziców w dniu ślubu będzie odpowiedni, z góry odpowiemy, że KAŻDY podarowany z serca, nie chodzi tutaj bowiem o wartość, a o gest i siłę wywołaną emocjami. Jeśli na tym etapie nie możecie pozwolić sobie na prezenty w postaci wycieczki, czy wizyt w spa, zwykły kosz z prezentowy i wywołany uśmiech powinien wystarczyć.

Listy podziękowań

 • Indywidualne listy dla każdego rodzica: Przygotuj osobiste listy podziękowań dla matki i ojca. W każdym z nich możesz zawrzeć unikalne wspomnienia i wyrazy wdzięczności.
 • List otwarty/słowa przemówienia w ramce: Jeśli czujesz się komfortowo z publicznym dzieleniem się emocjami, napisz list otwarty, który możesz przeczytać podczas ceremonii lub wręczyć rodzicom bezpośrednio.

Podsumowanie

Podziękowanie dla rodziców podczas ślubu to wyjątkowy gest, który wzmocni więzi rodzinne i stworzy niezapomniane chwile. Niezależnie od formy podziękowania, ważne jest, aby było ono szczere i osobiste. To czas, aby podziękować za przeszłość, cieszyć się teraźniejszością i zobowiązać się do wspólnej przyszłości. Słowa wdzięczności i miłości są tym, co sprawia, że dzień ślubu staje się jeszcze bardziej wyjątkowy.

Nasza strona używa cookies.