Opalanie natryskowe przed ślubem – jak uniknąć rozczarowań?

scroll
opalanie natryskowe przed ślubem

Rozważasz opalanie natryskowe przed ślubem? Opalenizna stała się jednym z najpopularniejszych sposobów na uzyskanie zdrowego wyglądu skóry, szczególnie przed ważnymi wydarzeniami, takimi jak ślub. Dzięki szybkiemu efektowi i równomiernemu brązowieniu coraz więcej przyszłych Panien Młodych decyduje się na tę metodę opalania przed wielkim dniem. Czy opalanie natryskowe jest skutecznym i bezpiecznym rozwiązaniem? Oto co warto wiedzieć przed podjęciem decyzji o odpalaniu natryskowym przed ślubem.

Jak podkreślić urodę w sukni ślubnej?

Brązowa i promienna skóra z delikatnym konturowaniem sprawi, że suknia ślubna rozbłyśnie swoim blaskiem. Ty natomiast będziesz czuła się i wyglądała doskonale – również na ślubnych zdjęciach. Wiele przyszłych panien młodych zadaje sobie pytanie: czy opalenizna jest ważna w dniu ślubu? Odpowiedź brzmi: tak!

Opalanie natryskowe przed ślubem może znacznie podnieść Twoją atrakcyjność, sprawiając, że Twoja skóra będzie wyglądać młodo i zdrowo. Idealnie dobrany odcień nie tylko uwydatnia naturalne piękno skóry, ale także harmonizuje z kolorem sukni ślubnej, podkreślając rysy twarzy i uzupełniając makijaż ślubny.

Kiedy szczególnie warto zdecydować się na opalanie natryskowe?

Opalanie natryskowe jest idealnym wyborem, szczególnie jeśli zmagasz się z problemami. Mowa tutaj o nierównym kolorycie skóry (po zwykłym opalaniu) lub kiedy chcesz uniknąć niespodzianek, jakie mogą przynieść samoopalacze (plamy na dłoniach, zbyt ciemny odcień, lub nierówne nałożenie). Opalanie natryskowe przekształci nierówności i bladość w piękną, jednolitą opaleniznę.

Dlaczego warto przed ślubem warto zdecydować się na opalanie natryskowe?

 • Szybki efekt: Opalanie natryskowe oferuje szybki i natychmiastowy efekt brązowienia. Jest to idealna opcja dla osób, które chcą uzyskać promienny wygląd przed ślubem. Nie trzeba czekać tygodniami na rezultaty jak w przypadku tradycyjnych samoopalaczy.
 • Równomierne brązowienie: Innym atutem opalania natryskowego jest równomierne rozłożenie brązowej barwy na skórze. Profesjonalnie przeprowadzona procedura eliminuje ryzyko nieestetycznych plam czy smug, które czasem pojawiają się przy stosowaniu tradycyjnych samoopalaczy.
 • Indywidualne dostosowanie: Salony oferujące opalanie natryskowe mają zazwyczaj różne poziomy intensywności koloru. To oznacza, że przyszła panna młoda może dostosować intensywność opalenizny do swoich preferencji, uzyskując subtelny lub głęboki odcień.
 • Bezpieczeństwo i profesjonalizm: W przeciwieństwie do samodzielnego stosowania samoopalaczy, opalanie natryskowe w salonie zapewnia profesjonalizm i bezpieczeństwo. Doświadczeni specjaliści zazwyczaj korzystają z wysokiej jakości produktów, które nie powodują podrażnień ani alergii.
 • Trwałość efektu: Opalenizna uzyskana dzięki opalaniu natryskowym może utrzymywać się przez kilka dni, a nawet do tygodnia. Długość trwałości zależy od indywidualnych cech skóry oraz od tego, jak dobrze została przeprowadzona sesja.

Jak uniknąć rozczarowania przy opalaniu natryskowym tuż przed ślubem?

O co warto zadbać z wyprzedzeniem, czyli jeszcze przed ślubem:

 • Profesjonalny salon: Kluczowym aspektem jest wybór odpowiedniego salonu opalania natryskowego, gdzie doświadczone specjalistki zapewnią Ci nie tylko idealny odcień, ale także porady dotyczące konturowania siała przy sesji i pielęgnacji skóry.
 • Sesja próbna z dużym wyprzedzeniem: Podobnie jak fryzura i makijaż, opalanie natryskowe warto wypróbować przed ślubem. Idealny termin sesji próbnej to około sześciu tygodni przed ceremonią, co pozwoli na dokładne dopasowanie koloru i stylu do Twojego wyglądu oraz sukni ślubnej. Sesja próbna pozwoli Ci także poznać zalecenia i nauczyć się postępowania zgodnego z nimi. Dzięki niej stwierdzisz także, czy kolor jest dla ciebie odpowiedni, czy jednak chciałabyś coś zmienić.TIPS: Przy ustalaniu sesji próbnej opalania, weź pod uwagę termin na 2-3 dni przed makijażem, dzięki czemu sprawdzisz jak opalenizna komponuje się make-upem. Na 3-4 dni po próbnym opalaniu udaj się także przymierzyć suknię ślubną, dzięki czemu sprawdzisz jak kolor skóry komponuje się ze ślubną kreacją. 😉 
 • Przygotowanie do sesji opalania na ślub: Przed planowanym opalaniem natryskowym przed ślubem warto zadbać o kilka kwestii:
  1. Peeling skóry: Wykonanie delikatnego peelingu kilka dni przed sesją może pomóc w usunięciu martwego naskórka, co przyczyni się do równomiernego brązowienia (pamiętaj o dłoniach, łokciach, kolanach, kostkach i stopach — tam zazwyczaj warstwa skóry jest grubsza, a więc bardziej skłonna do zbrązowienia). Unikaj peelingów z tłustym filmem.
  2. Hydratacja skóry: Nawilżona skóra lepiej przyjmuje opalanie, więc przed sesją warto zadbać o odpowiednie nawilżenie ciała.
  3. Farbowanie włosów: Zaplanuj na minimum dzień przed opalaniem,
  4. Manicure: Zaplanuj na minimum dzień przed opalaniem;
  5. Depilacja: Zrób depilację dzień wcześniej (wnikniemy kropek);
  6. Nie nanoś makijażu i żadnych kosmetyków przed przyjściem na sesję;
  7. Zabierz ciemniejszą/starszą bieliznę, której Ci nie szkoda;
  8. Noś luźne ubrania: Powstrzymaj się od noszenia obcisłych części garderoby, które mogłyby powodować ścieranie naskórka.

O co zadbać po sesji opalania wykonanego na ślub:

 • Unikaj wody po sesji: Po sesji opalania natryskowego zaleca się unikanie kontaktu z wodą przez kilka godzin, aby dać produktowi czas na wchłonięcie i rozwinięcie efektu.
 • Unikaj pocenia się i wysiłku: Aby utrzymać opaleniznę na dzień ślubu, ważne jest unikanie intensywnych ćwiczeń i nadmiernego pocenia się. Regularne nawilżanie skóry pomoże utrzymać opaleniznę w idealnym stanie.
 • Noś luźne ubrania: Powtórzymy ponownie… powstrzymaj się od noszenia obcisłych części garderoby, które mogłyby powodować ścieranie naskórka.

Kiedy wykonać opalanie natryskowe przed ślubem?

O sesji próbnej pisaliśmy wcześniej, więc odsyłam nieco do góry. Jeśli chodzi o sesję właściwą, nie może być ona wykonana, ani zbyt wcześnie, ani zbyt późno. Opalanie natryskowe najlepiej wykonać 2-3 dni przed ślubem. Jest to związane z faktem, że opalenizna zyskuje właściwy kolor z czasem (rozwijanie się opalenizny następuje stopniowo, początkowo w czasie od 12 do 24 h od zmycia barwnika, aż do uzyskania właściwego koloru w 2-3 dobie po sesji), a także z faktem, że po 2-3 dniach barwnik zostanie dokładnie wypłukany i nie będziesz martwić się o sukienkę. Efekty opalania będą zależnie od jakości opalacza widoczne przez kolejnych 7-10 dni po zabiegu.

Podsumowanie

Opalanie natryskowe przed ślubem to skuteczny sposób na uzyskanie pięknej opalenizny bez konieczności narażania się na szkodliwe promienie UV. Profesjonalna sesja w salonie może być doskonałym dodatkiem do pielęgnacji przedślubnej, zapewniającą efekt świeżości i zdrowego blasku. Pamiętaj jednak o wcześniejszym przygotowaniu skóry, aby uzyskać jak najlepsze rezultaty i ciesz się promienną opalenizną w dniu swojego ślubu.