Opalanie natryskowe przed ślubem – jak uniknąć rozczarowań?

scroll

Rozważasz opalanie natryskowe przed ślubem? Opalenizna stała się jednym z najpopularniejszych sposobów na uzyskanie zdrowego wyglądu skóry, szczególnie przed ważnymi wydarzeniami, takimi jak ślub. Dzięki szybkiemu efektowi i równomiernemu brązowieniu coraz więcej przyszłych Panien Młodych decyduje się na tę metodę opalania przed wielkim dniem. Czy opalanie natryskowe jest skutecznym i bezpiecznym rozwiązaniem? Oto co warto wiedzieć przed podjęciem decyzji o odpalaniu natryskowym przed ślubem.

Jak podkreślić urodę w sukni ślubnej?

Brązowa i promienna skóra z delikatnym konturowaniem sprawi, że suknia ślubna rozbłyśnie swoim blaskiem. Ty natomiast będziesz czuła się i wyglądała doskonale – również na ślubnych zdjęciach. Wiele przyszłych panien młodych zadaje sobie pytanie: czy opalenizna jest ważna w dniu ślubu? Odpowiedź brzmi: tak!

Opalanie natryskowe przed ślubem może znacznie podnieść Twoją atrakcyjność, sprawiając, że Twoja skóra będzie wyglądać młodo i zdrowo. Idealnie dobrany odcień nie tylko uwydatnia naturalne piękno skóry, ale także harmonizuje z kolorem sukni ślubnej, podkreślając rysy twarzy i uzupełniając makijaż ślubny.

Kiedy szczególnie warto zdecydować się na opalanie natryskowe?

Opalanie natryskowe jest idealnym wyborem, szczególnie jeśli zmagasz się z problemami. Mowa tutaj o nierównym kolorycie skóry (po zwykłym opalaniu) lub kiedy chcesz uniknąć niespodzianek, jakie mogą przynieść samoopalacze (plamy na dłoniach, zbyt ciemny odcień, lub nierówne nałożenie). Opalanie natryskowe przekształci nierówności i bladość w piękną, jednolitą opaleniznę.

Dlaczego warto przed ślubem warto zdecydować się na opalanie natryskowe?

 1. Szybki efekt: Opalanie natryskowe oferuje szybki i natychmiastowy efekt brązowienia. Jest to idealna opcja dla osób, które chcą uzyskać promienny wygląd przed ślubem. Nie trzeba czekać tygodniami na rezultaty jak w przypadku tradycyjnych samoopalaczy.
 2. Równomierne brązowienie: Innym atutem opalania natryskowego jest równomierne rozłożenie brązowej barwy na skórze. Profesjonalnie przeprowadzona procedura eliminuje ryzyko nieestetycznych plam czy smug, które czasem pojawiają się przy stosowaniu tradycyjnych samoopalaczy.
 3. Indywidualne dostosowanie: Salony oferujące opalanie natryskowe mają zazwyczaj różne poziomy intensywności koloru. To oznacza, że przyszła panna młoda może dostosować intensywność opalenizny do swoich preferencji, uzyskując subtelny lub głęboki odcień.
 4. Bezpieczeństwo i profesjonalizm: W przeciwieństwie do samodzielnego stosowania samoopalaczy, opalanie natryskowe w salonie zapewnia profesjonalizm i bezpieczeństwo. Doświadczeni specjaliści zazwyczaj korzystają z wysokiej jakości produktów, które nie powodują podrażnień ani alergii.
 5. Trwałość efektu: Opalenizna uzyskana dzięki opalaniu natryskowym może utrzymywać się przez kilka dni, a nawet do tygodnia. Długość trwałości zależy od indywidualnych cech skóry oraz od tego, jak dobrze została przeprowadzona sesja.

Jak uniknąć rozczarowania przy opalaniu natryskowym tuż przed ślubem?

O co warto zadbać z wyprzedzeniem, czyli jeszcze przed ślubem:

 1. Profesjonalny salon: Kluczowym aspektem jest wybór odpowiedniego salonu opalania natryskowego, gdzie doświadczone specjalistki zapewnią Ci nie tylko idealny odcień, ale także porady dotyczące konturowania siała przy sesji i pielęgnacji skóry.
 2. Sesja próbna z dużym wyprzedzeniem: Podobnie jak fryzura i makijaż, opalanie natryskowe warto wypróbować przed ślubem. Idealny termin sesji próbnej to około sześciu tygodni przed ceremonią, co pozwoli na dokładne dopasowanie koloru i stylu do Twojego wyglądu oraz sukni ślubnej. Sesja próbna pozwoli Ci także poznać zalecenia i nauczyć się postępowania zgodnego z nimi. Dzięki niej stwierdzisz także, czy kolor jest dla ciebie odpowiedni, czy jednak chciałabyś coś zmienić.TIPS: Przy ustalaniu sesji próbnej opalania, weź pod uwagę termin na 2-3 dni przed makijażem, dzięki czemu sprawdzisz jak opalenizna komponuje się make-upem. Na 3-4 dni po próbnym opalaniu udaj się także przymierzyć suknię ślubną, dzięki czemu sprawdzisz jak kolor skóry komponuje się ze ślubną kreacją. 😉 
 3. Przygotowanie do sesji opalania na ślub: Przed planowanym opalaniem natryskowym przed ślubem warto zadbać o kilka kwestii:
  • Peeling skóry: Wykonanie delikatnego peelingu kilka dni przed sesją może pomóc w usunięciu martwego naskórka, co przyczyni się do równomiernego brązowienia (pamiętaj o dłoniach, łokciach, kolanach, kostkach i stopach — tam zazwyczaj warstwa skóry jest grubsza, a więc bardziej skłonna do zbrązowienia). Unikaj peelingów z tłustym filmem.
  • Hydratacja skóry: Nawilżona skóra lepiej przyjmuje opalanie, więc przed sesją warto zadbać o odpowiednie nawilżenie ciała.
  • Farbowanie włosów: Zaplanuj na minimum dzień przed opalaniem,
  • Manicure: Zaplanuj na minimum dzień przed opalaniem;
  • Depilacja: Zrób depilację dzień wcześniej (wnikniemy kropek);
  • Nie nanoś makijażu i żadnych kosmetyków przed przyjściem na sesję;
  • Zabierz ciemniejszą/starszą bieliznę, której Ci nie szkoda;
  • Noś luźne ubrania: Powstrzymaj się od noszenia obcisłych części garderoby, które mogłyby powodować ścieranie naskórka.

O co zadbać po sesji opalania wykonanego na ślub:

 1. Unikaj wody po sesji: Po sesji opalania natryskowego zaleca się unikanie kontaktu z wodą przez kilka godzin, aby dać produktowi czas na wchłonięcie i rozwinięcie efektu.
 2. Unikaj pocenia się i wysiłku: Aby utrzymać opaleniznę na dzień ślubu, ważne jest unikanie intensywnych ćwiczeń i nadmiernego pocenia się. Regularne nawilżanie skóry pomoże utrzymać opaleniznę w idealnym stanie.
 3. Noś luźne ubrania: Powtórzymy ponownie… powstrzymaj się od noszenia obcisłych części garderoby, które mogłyby powodować ścieranie naskórka.

Kiedy wykonać opalanie natryskowe przed ślubem?

O sesji próbnej pisaliśmy wcześniej, więc odsyłam nieco do góry. Jeśli chodzi o sesję właściwą, nie może być ona wykonana, ani zbyt wcześnie, ani zbyt późno. Opalanie natryskowe najlepiej wykonać 2-3 dni przed ślubem. Jest to związane z faktem, że opalenizna zyskuje właściwy kolor z czasem (rozwijanie się opalenizny następuje stopniowo, początkowo w czasie od 12 do 24 h od zmycia barwnika, aż do uzyskania właściwego koloru w 2-3 dobie po sesji), a także z faktem, że po 2-3 dniach barwnik zostanie dokładnie wypłukany i nie będziesz martwić się o sukienkę. Efekty opalania będą zależnie od jakości opalacza widoczne przez kolejnych 7-10 dni po zabiegu.

Podsumowanie

Opalanie natryskowe przed ślubem to skuteczny sposób na uzyskanie pięknej opalenizny bez konieczności narażania się na szkodliwe promienie UV. Profesjonalna sesja w salonie może być doskonałym dodatkiem do pielęgnacji przedślubnej, zapewniającą efekt świeżości i zdrowego blasku. Pamiętaj jednak o wcześniejszym przygotowaniu skóry, aby uzyskać jak najlepsze rezultaty i ciesz się promienną opalenizną w dniu swojego ślubu.

Nasza strona używa cookies.