Najdroższe obrączki ślubne na świecie: Przykład luksusu i prestiżu

scroll
najdroższe obrączki ślubne

Złoto, srebro, platyna, diamenty — to materiały, z których najczęściej wykonuje się obrączki ślubne. Ale co się stanie, gdy dodamy do nich trochę więcej błyskotek, luksusu i oczywiście, wyższą cenę? Przeanalizujmy, kto, jak i dla kogo wykonał najdroższe obrączki ślubne na świecie.

Wstęp do najdroższych obrączki ślubne na świecie

Najdroższe obrączki ślubne na świecie to prawdziwe dzieła sztuki, które zachwycają swoim pięknem i niezwykłością. Słowem wstępu należy zaznaczyć, że większość luksusowych obrączek należała do znanych osobistości z Ameryki.  Natomiast obrączki ślubne w Ameryce szczególnie u osób o wysokim statusie społecznym przybierają nieco inną formę — formę w uznaniu polskiej kultury bardziej pierścionków zaręczynowych niż obrączek.

Obrączka ślubna Elizabeth Taylor – 8,8 miliona dolarów

Na czele listy najdroższych obrączek ślubnych na świecie znajduje się obrączka przyznana Elizabeth Taylor przez jej ósmego męża, Larry’ego Fortensky’ego. Obrączka zaręczynowa Elizabeth wykonana została z platyny i ozdobiona imponującym diamentem o wadze 29,4 karata. Cena, za jaką sprzedano ją na aukcji po śmierci aktorki to niesamowita suma 8,8 miliona dolarów.

Najdroższa obrączką ślubna na świecie należaca do Elizabeth Taylor

Obrączka ślubna Beyonce – 5 milionów dolarów

Na drugim miejscu listy znajduje się obrączka ślubna Beyonce, zaprojektowana przez słynnego jubilera Lorraine Schwartz. Obrączka wykonana z 18-karatowego złota białego i zdobiona diamentem o wadze 18 karatów jest warta około 5 milionów dolarów. Ten wyjątkowy pierścień jest symbolem miłości i oddania, jakie Jay-Z ma dla swojej żony.

Obrączką ślubna Beyonce z drogim diamentem

Obrączka ślubna Kim Kardashian – 4 miliony dolarów

Kolejnym przykładem luksusu jest obrączka ślubna Kim Kardashian, którą również zaprojektowała Lorraine Schwartz. Pierścień zaręczynowy, wykonany z 15-karatowego diamentu i osadzonego na cienkim bandażu platyny, ma wartość około 4 milionów dolarów. Obrączka stała się jeszcze bardziej słynna, gdy złodzieje ukradli ją podczas niesławnej kradzieży, do której doszło w Paryżu w 2016 roku.

Drogocenna obrączką ślubna Kim Kardashian

Obrączka ślubna Jackie Kennedy – 2,6 miliona dolarów

Jackie Kennedy, znana z eleganckiego stylu i dobrego smaku, otrzymała od swojego drugiego męża, Aristotelesa Onassisa, obrączkę ślubną, która jest na liście najdroższych na świecie. Obrączkę Jackie Kennedy ozdobił największy diament w zestawieniu, czyli 40-karatowy diament Lesotho III. Obrączka ta jest warta około 2,6 miliona dolarów.

Bardzo droga obrączką ślubna Jackie Kennedy

Podsumowanie

Najdroższe obrączki ślubne na świecie są nie tylko symbolem miłości i zaangażowania, ale także prestiżu i luksusu. Wykonane przez renomowanych jubilerów, te wyjątkowe dzieła sztuki służą nie tylko jako symbol miłości, ale również jako symbol statusu społecznego i bogactwa. Jedno jest pewne: chociaż te obrączki są niezwykle drogie, nie da się zaprzeczyć, że są one niesamowicie piękne i unikalne.