Kiedy kupić obrączki ślubne?

scroll
kiedy kupić obrączki

Zakup obrączek ślubnych to jedno z ważnych zadań podczas przygotowań do ślubu. Istnieje kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę podczas decydowania o tym, kiedy jest najlepszy czas na zakup obrączek. Warto pamiętać, że dobrze jest dokonać zakupu przed weselem a w przypadku obrączek robionych na zamówienie także przed ich wykończeniem, aby mieć pewność co do rozmiaru, zwłaszcza że palce mogą zmienić rozmiar w ciągu kilku miesięcy. Kiedy kupić obrączki? Odpowiadamy!

Najlepszy czas na zakup obrączek

Zakup obrączek to nie jest decyzja, którą należy podejmować na ostatnią chwilę. Zaleca się, aby zacząć szukać obrączek co najmniej trzy do nawet sześciu miesięcy przed ślubem. Daje to parze wystarczająco dużo czasu na zdecydowanie, co naprawdę chcą, a także na ewentualne zmiany lub dostosowania. W przypadku obrączek wykonywanych na zamówienie wiele par szuka pomysłów oraz składa zamówienia z rocznym wyprzedzeniem. To kiedy kupić obrączki zależy więc od kilku zmiennych.

Niezwłocznie po zaręczynach

Jeśli jesteście parą, która planuje ślub niezwłocznie po zaręczynach, możecie rozważyć zakup obrączek ślubnych wkrótce po otrzymaniu pierścionka zaręczynowego. W ten sposób możecie mieć pewność, że macie wystarczająco dużo czasu na znalezienie idealnych obrączek, wybranie wzoru i materiału, a także dostosowanie ich do Waszych preferencji.

Kilka miesięcy przed ślubem

Jeśli macie kilka miesięcy na przygotowanie się do ślubu, warto rozważyć zakup obrączek ślubnych w tym okresie. To da Wam czas na dokładne zapoznanie się z opcjami, skonsultowanie się z jubilerem, przymierzenie różnych rozmiarów i stylów obrączek. Pamiętajcie, że dobrze jest zmierzyć obrączki przed ich wykończeniem. Dzięki temu zyskacie pewność, że obrączki mają odpowiedni rozmiar, zwłaszcza że palce mogą się zmienić na przestrzeni czasu.

Podczas sesji próbnej

Wielu jubilerów oferuje sesje próbne, podczas których możecie przymierzyć różne obrączki i dokonać wyboru. Sesje próbne pozwalają na sprawdzenie, jak obrączki wyglądają na palcu, jak się noszą i jak czują się na dłuższą metę. To dobry moment, aby zasięgnąć opinii partnera i wybrać obrączki, które ostatecznie będą najbardziej satysfakcjonujące dla Was obojga.

Zakup obrączek w ostatniej chwili

Jeśli zostawisz zakup obrączek na ostatnią chwilę, możesz napotkać na kilka problemów. Po pierwsze, może nie być wystarczająco dużo czasu na personalizację obrączek, taką jak grawerowanie. Być może będziecie więc musieli zadowolić się tym, co będzie dostępne. Po drugie, może być trudno znaleźć obrączki, które naprawdę się Wam spodobają i które będą pasować do Waszego budżetu. A przecież wszyscy wiemy, że zakupy pod presją czasu, z reguły nie należą do najlepszych. I Po trzecie, jeśli obrączki nie będą pasować idealnie, może nie być czasu na ich dostosowanie. Dlatego zawsze zaleca się planowanie zakupu obrączek z wyprzedzeniem.

Podsumujmy więc kiedy kupić obrączki

Obrączki ślubne to wyjątkowy i ważny zakup, który w przypadku sprecyzowanych wymagań wymaga wielu godzin pracy złotnika w pracowni. Jeśli myślicie o dokonaniu zakupu, zapewnijcie sobie i wykonawcy odpowiednio dużo czasu (najlepiej kilka miesięcy) na rozważenie różnych opcji, przymierzenie różnych rozmiarów i dopasowanie obrączek do Waszych preferencji. Pamiętajcie także, że w przypadku indywidualnych zamówień dobrze jest zmierzyć obrączki przed ich wykończeniem. Dzięki pomiarowi obrączki w dniu ślubu będą pasować do Waszych palców, nawet jeśli palce zmienią rozmiar w ciągu kilku miesięcy.