Dywan na ślub do kościoła

scroll
dywan na ślub do kościoła

Dywan na ślub do kościoła – biały czy czerwony?

Wybór koloru dywanu na ślub do kościoła może zależeć od wielu czynników, takich jak preferencje osobiste, motyw przewodni wesela, czy też zasady panujące w danej świątyni. Oto kilka aspektów, które warto wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji:

Biały dywan na ślub

 • Symbolika: Biały kolor jest tradycyjnie kojarzony z czystością, niewinnością i nowym początkiem, co doskonale komponuje się z ideą zawarcia małżeństwa.
 • Estetyka: Biały dywan może przepięknie prezentować się w kościelnych wnętrzach, dodając uroczystości elegancji i podkreślając uroczysty charakter ceremonii.
 • Zgodność z suknią ślubną: Biały dywan jest zazwyczaj dobrze dopasowany do koloru sukni ślubnej, tworząc spójną i harmonijną całość.

Czerwony dywan na ślub

 • Symbolika: Czerwień jest kolorem miłości, pasji oraz siły, co może być pięknym akcentem podkreślającym głębię uczuć między małżonkami.
 • Wizualny akcent: Czerwony dywan jest bardzo wyrazisty i staje się silnym elementem dekoracyjnym, przyciągającym uwagę i dodającym uroczystościom dynamiki.
 • Tradycja: W niektórych kulturach czerwony dywan ma długą tradycję używania podczas ceremonii ślubnych, symbolizując dobre życzenia dla nowożeńców.

Rady przy wyborze

 • Konsultacja z kościołem, ponieważ niektóre kościoły mogą mieć konkretne preferencje lub zasady dotyczące dekoracji, warto więc najpierw sprawdzić, czy istnieją jakieś ograniczenia.
 • Uwzględnienie motywu przewodniego wesela, jeśli ślub i wesele mają określony kolorystyczny motyw przewodni, dobrze jest dopasować kolor dywanu, aby całość tworzyła spójną kompozycję.
 • Osobiste preferencje na uwadze, najważniejsze są Wasze odczucia i to, w jakim otoczeniu czujecie się najlepiej. Wybór koloru dywanu powinien odzwierciedlać Wasz styl i osobowość.

Wynajem czy zakup dywanu do kościoła?

Koszty wynajmu lub zakupu dywanu na ślub mogą się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak materiał, długość, jakość oraz dostawca usług. Cena może również zależeć od koloru, choć różnice cenowe pomiędzy białymi a czerwonymi dywanami zazwyczaj nie są znaczne i często wynikają bardziej z wymienionych wyżej cech niż samego koloru. Oto kilka punktów, które warto rozważyć przy ocenie kosztów.

Czynniki wpływające na cenę dywanu

 • Materiał, ponieważ wyższej jakości materiały, takie jak grube, trwałe tkaniny, będą droższe. Dywany wykonane z prostszych materiałów mogą być tańsze, ale mogą też wyglądać mniej efektownie.
 • Długość i szerokość, gdyż większe dywany, które muszą pokryć długie nawy kościoła, będą kosztować więcej niż krótsze.
 • Wynajem kontra zakup w zależności od decyzji. Wynajem zazwyczaj jest tańszą opcją, jeśli dywan jest potrzebny tylko na jeden dzień. Zakup może być droższy, ale dywan staje się waszą własnością.
 • Dodatkowe usługi w cenie, ponieważ czasami do kosztu dywanu doliczane są dodatkowe opłaty, takie jak transport, układanie i odbiór dywanu po uroczystości.

Koszt wynajmu białych i czerwonych dywanów na ślub

 • Biały dywan może być nieco droższy, jeśli klientów interesuje zachowanie idealnej czystości i estetyki, co może wymagać wykorzystania droższych materiałów lub częstszego czyszczenia dywanów między użyciami.
 • Czerwony dywan zazwyczaj jest mniej narażony na widoczność zabrudzeń i może być wykonany z różnych materiałów, co może wpływać na jego cenę w dół lub w górę, w zależności od wybranej opcji.

Podsumowanie

Decyzja o kolorze dywanu na ślub to kwestia indywidualna. Ważne, aby wybór był świadomy i odzwierciedlał Wasze marzenia oraz oczekiwania dotyczące tego wyjątkowego dnia. Na ogół, różnice w cenie między białym a czerwonym dywanem nie są duże i zazwyczaj zależą bardziej od jakości i rozmiaru niż od samego koloru. Ważne jest, aby przed podjęciem decyzji zebrać oferty od kilku dostawców i porównać nie tylko ceny, ale również jakość i warunki wynajmu lub zakupu.

Rekomendujemy również sprawdzenie opinii o dostawcach oraz zwrócenie uwagi na dodatkowe koszty, które mogą pojawić się w procesie wynajmu.