Drugi ślub z tym samym mężem?

scroll
drugi ślub z tym samym mężem

Ślub to zwykle jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu, a małżeństwo zwykle kojarzy się z trwałym związkiem. Jednak życie jest pełne niespodzianek, a wielu ludzi staje przed pytaniem, drugi ślub z tym samym mężem. Choć może to wydawać się nieco nietypowe, to zjawisko nie jest całkowicie rzadkie.

Czy drugi ślub z tym samym mężem to rzeczywistość?

Tak, możliwość zawarcia drugiego ślubu z tym samym partnerem jest całkowicie realna. Najczęściej o drugim ślubie możemy mówić w kilku przedstawionych niżej sytuacjach.

Ślub kościelny po wcześniejszym zawarciu ślubu cywilnego

Jest to częsta sytuacja, na którą decydują się Pary, które zdecydowały się wcześniej na ślub cywilny i chcą dopełnić formalności względem wiary oraz przekonań religijnych. Prawo nie stoi tutaj w sprzeczności z kościołem, nie ma więc przeciwwskazań, aby taki ślub mógł się odbyć — niezależnie od czasu, jaki minął od ślubu cywilnego.

Ponownej organizacji niedoszłego ślubu

W życiu zdarzają się wyjątkowe sytuacje w życiu, które mogą pokrzyżować plany w dniu ślubu. W sytuacji, kiedy los wam nie sprzyjał nie ma nic złego, aby ponownie stanąć do ślubu w innym terminie. To, że poradziliście sobie w trudnej sytuacji będzie dodatkowo cementować Wasz związek.

Drugiego ślubu cywilnego po rozwodzie

Biorąc pod uwagę prawo dopuszczalne są sytuacje, kiedy po uzyskaniu rozwodu para ponownie decyduje się na ślub cywilny (drugi ślub z tym samym mężem). Warunkiem koniecznym do tego jest niepozostawanie w związku małżeńskim, co oznacza, że orzeczenie rozwodu musi być prawomocne.

CIEKAWOSTKA: Wiele osób pytając o drugi ślub, zastanawia się ile po rozwodzie jest on możliwy. Ślub po rozwodzie jest możliwy po uzyskaniu prawomocnego orzeczenia. Jeśli rozwód został już zakończony i posiadasz oficjalny dokument potwierdzający ten fakt, możesz zgłosić się do Urzędu Stanu Cywilnego, aby rozpocząć proces niezbędny do zawarcia kolejnego małżeństwa. Po złożeniu wymaganych dokumentów i wniosku, konieczne jest oczekiwanie co najmniej 30 dni na finalizację procedury.

Uroczystości odnowienia przysięgi małżeńskiej

Jest to jednak proces bardziej formalny niż tradycyjny ślub, zwany ceremonią odnowienia przysięgi małżeńskiej lub ślubem jubileuszowym. Para, która decyduje się na taki krok, ponownie publicznie wyraża swoją miłość i zobowiązanie wobec siebie.

Drugi ślub, czy warto i kiedy warto?

Decyzja o zawarciu drugiego ślubu jest wysoce indywidualną i osobistą sprawą. Trzeba być gotowym na ponowne zaangażowanie się w związek i podjęcie zobowiązań, które niesie ze sobą małżeństwo.

Dla par, które pragną ślubu, lecz los pokrzyżował ich plany decyzja o ponownym ślubie bez zmiany partnera, może być trudna z obaw o ponowne nieudanie się ceremonii — to, że pierwszy ślub się odbył nie jest jednak przeszkodą do ponownej próby.

Jeśli mowa o ślubie cywilnym z tą samą osobą to decyzja powinna być podejmowana po głębokim przemyśleniu i rozważeniu różnych aspektów życia. Drugi ślub może być dobrą decyzją, jeśli osiągnie się dojrzałość emocjonalną i lepsze zrozumienie własnych potrzeb oraz oczekiwań wobec związku. Decyzja może być jednak cięższa i wymagać dużego zastanowienia, szczególnie jeśli problemy, które doprowadziły do rozpadu pierwszego małżeństwa, nie zostały zrozumiane i rozwiązane. W przypadku drugiego ślubu z tą samą osobą warto rozważyć, jak na drugi ślub zareagują dzieci (jeśli są), rodzina i bliscy. Ich wsparcie lub jego brak może być ważnym czynnikiem.

Jeśli jest to uroczystość odnowienia przysięgi małżeńskiej i oboje chcielibyście w ten sposób uczcić wasz związek, sytuacja jest oczywista i warto zdecydować się na ponowną celebrację zawarcia małżeństwa.

Celebryci, którzy wybrali drugi ślub z tym samym partnerem

  • Jay Z i Beyoncé: Jedną z najbardziej znanych par, która zdecydowała się na ceremonię odnowienia przysięgi, są Jay Z i Beyoncé. Para ta, uznawana za jedną z najważniejszych i najbardziej wpływowych w świecie rozrywki, wzięła drugi ślub w 2018 roku podczas wyjazdu do Europy.
  • Tom Hanks i Rita Wilson: Aktor Tom Hanks i jego żona Rita Wilson, którzy są małżeństwem od 1988 roku, również podjęli decyzję o drugim ślubie. Ceremonia ta miała miejsce w 2019 roku, a para postanowiła podkreślić swoje silne związki i miłość po wielu latach wspólnego życia.
  • Courteney Cox i David Arquette: Aktorski duet, znany z serialu “Friends”, również zdecydował się na odnowienie przysięgi małżeńskiej po kilku latach po ślubie. Para ta wzięła drugi ślub w 2010 roku.

Zdjęcia gwiazd podczas drugiego ślubu:

drugi ślub jay z i beyonce
dwa śluby toma hanks i rity wilson
drugi ślub Courteney Cox i Davida Arquette

Dlaczego celebryci decydują się na drugi ślub?

Celebryci, tak jak i zwykli ludzie, podejmują decyzję o drugim ślubie z tym samym partnerem z różnych powodów. Często ma to związek z pragnieniem podkreślenia trwałości ich związku, wzrostem dojrzałości w relacji, a także pragnieniem publicznego wyrażenia miłości i zobowiązań po latach wspólnego życia.

Ciekawostka: Dominika Gawęda i Maciej Szczepanik to jedna z polskich par, które po ślubie cywilnym miała zdecydować się na drugi ślub, tym razem w kościele. Media szeroko opisywały, że wokalistka Blue Cafe, Dominika Gawęda i pierwszy mąż po ślubie cywilnym zdecydują się na uroczystość kościelną. Choć od ślubu pary minęło już 6 lat, a związek nadal się trzyma, drugi ślub z tym samym mężem, oficjalnie jeszcze się nie odbył — być może więc za jakiś czas para zechce odnowić przysięgę w innej formie. 🙂

Podsumowanie

Drugi ślub z tym samym partnerem to nie tylko ciekawa ciekawostka, ale także symboliczny akt potwierdzający trwałość uczucia i chęć przypieczętowania związku przysięgą pomimo różnych sytuacji. Choć może to wydawać się nietypowe, ceremonie ponownego ślubu z tą samą osobą są popularne wśród par, które chcą podkreślić ważność swojego związku. Przykłady z życia gwiazd pokazują, że miłość może kwitnąć, a związki stają się jeszcze silniejsze z biegiem czasu.