Bańki mydlane na ślub?

scroll
bańki mydlane na ślub

Bańki mydlane na ślubie to jeden z elementów, które w ostatnich latach zyskały na popularności. Czy rzeczywiście są one dobrym pomysłem na tego typu uroczystość? Dla niektórych są one uroczym dodatkiem, który dodaje magii i radości do ceremonii, podczas gdy inni mogą mieć obawy co do ich praktyczności i estetyki. Zanim zdecydujecie się na bańki mydlane na swoim ślubie, warto rozważyć argumenty zarówno za, jak i przeciw bańkowym akcentom.

Co przemawia za wyborem baniek mydlanych na ślub?

 1. Uroczystość i klimat beztroskiej radości – Bańki mydlane dodają ceremonii radości i magicznego klimatu. W momencie, gdy para młoda wychodzi po ślubie, a automaty puszczają bańki, powstaje magiczna lekka aura, którą przy odrobinie szczęścia w pogodzie wszyscy goście będą pamiętać na długo.
 2. Fotogeniczność – Bańki mydlane mogą dodawać piękne, romantyczne akcenty do zdjęć ślubnych. Kiedy bańki unoszą się w powietrzu, tworzą efektowne tło, które sprawia, że zdjęcia wyglądają jeszcze bardziej wyjątkowo i bajkowo.
 3. Bezpieczeństwo dla środowiska – W przeciwieństwie do innych alternatyw, takich jak rzucanie ryżu, konfetti, balonów lub lampionów, bańki mydlane są przyjazne dla środowiska. Nie pozostawiają śmieci ani nie szkodzą środowisku, co jest ważne, zwłaszcza jeśli ceremonia odbywa się na otwartej przestrzeni.
 4. Zabawa dla wszystkich – Bańki mydlane są nie tylko dla dzieci (choć te często cieszą się z nich najmocniej). Zarówno dorośli, jak i dzieci mogą cieszyć się puszczeniem bańki, co sprawia, że decyzja o ich wyborze integruje wszystkich uczestników uroczystości.

Przeciw bańkom na ślubie można argumentować mając na uwadze:

 1. Praktyczność – Bańki mydlane mogą być urocze, ale mogą też stanowić pewne wyzwanie logistyczne. Jeśli ceremonia odbywa się na zewnątrz w czasie wietrznym, bańki mogą szybko zniknąć lub nie utrzymać swojego kształtu, co sprawia, że efekt może być mniej widowiskowy.
 2. Potencjalne plamy na ubraniach – Niektóre bańki mydlane mogą pozostawić plamy na ubraniach, zwłaszcza jeśli mają intensywny kolor lub zawierają składniki, które mogą reagować z tkaninami. Jest to istotne zwłaszcza w przypadku ślubnych strojów, które często są delikatne i trudne w czyszczeniu.
 3. Koszt – Choć bańki mydlane mogą wydawać się niedrogie, koszt zakupu większej ilości dobrego jakościowo płynu mydlanego oraz wynajmu specjalnych bańkowych urządzeń może być znaczący, zwłaszcza jeśli planowane są duże uroczystości.
 4. Alternatywy – Istnieją inne tradycje lub pomysły, które mogą równie dobrze zapełnić przestrzeń związaną z radością i uroczystością. Na przykład, rzucanie kwiatów, rozświetlające latawce, czy nawet konfetti biodegradowalne.

Na co warto zwrócić uwagę przy bańkach mydlanych?

Aby ślub z bańkami mydlanymi był udany, należy pamiętać i wziąć pod uwagę kilka rzeczy.

 1. Czas, ponieważ przy całym ślubie będą lepsze i gorsze momenty na bańkowe akcenty w większym natężeniu.
 2. Miejsce, jest to kluczy element determinujący decyzje, ponieważ bańki mydlane zdecydowanie lepiej wykorzystać przy ceremonii na zewnątrz, aniżeli w środku sali weselnej.
 3. Pogodę, ponieważ iście bajkowy efekt uzyskamy w słoneczny dzień z delikatnym wiaterkiem. W przypadku silnego lub zachmurzenia bańki nie zrobią magicznego klimatu a wręcz przeciwnie mogą stać się elementem frustracji.
 4. Odpowiednie natężenie/intensywność ich puszczania to także kluczowa kwestia, ponieważ nie chcemy, aby przyjęcie ślubne zamieniło się w piana party.

W jaki momencie bańki mydlane na ślubie powinny się sprawdzić?

 1. Przy wyjściu Pary Młodej z kościoła (w zamian za konfetti i ryż);
 2. Jako element tła na zewnątrz (ustawić automaty, oczywiście przy odpowiednich warunkach pogodowych i umiarze w natężeniu)
 3. Przy zabawie dzieci na zewnątrz. Warto pomyśleć i dla każdego dziecka przygotować buteleczkę z bańkami, dzieci zapewne będą się cieszyć, a to z pewnością doda radości całemu wydarzeniu.
 4. Podczas scenerii przy sesji zdjęciowej utaj możecie pomyśleć o specjalnych flakonach z bańkami mydlanymi dla pary młodej.

TIPS: Jeśli motyw banki mydlanej na ślubie jest obecny podczas imprezy na zewnątrz, możecie także pomyśleć nad przezroczystymi balonami z żarówkami LED, które będą dopełniać i uzupełniać klimat we wnętrzu sali.

Wnioski

W końcowym rozrachunku decyzja o tym, czy bańki mydlane są dobrym pomysłem na ślub, zależy od osobistych preferencji pary młodej oraz warunków, w jakich odbywa się uroczystość. Bez względu na to, czy zostaną wybrane bańki mydlane, ślub powinien być pełen miłości, radości i wspomnień, które będą trwać przez całe życie.